Za svým srdcem

s čistou hlavou

Mentoring a koučink s využitím principů kognitivně behaviorální terapie a schematerapie. Semináře a školení na míru.

Každému se věnuji naplno.

Zbořte své bariéry a bloky

Tím prvním nejdůležitějším krokem v boji proti úzkostem, panickým atakám i depresi je vaše rozhodnutí nenechat se porazit. V takovém rozhodnutí mohou bránit některá hluboce zakořeněná přesvědčení, neužitečné postoje, a různé těžko uchopitelné obavy a strachy. Přečtení knihy vám pomůže takové bariéry a bloky překonat.

Více informací o knize ZDE

Nikoho zbytečně neobtěžuji. Zásady zpracování osobních údajů

Koučink a mentoring s principy KBT 

Poskytuji mentoring a koučink s využitím principů kognitivně-behaviorální terapie (KBT) a schematerapie (SFT), abych vám pomohl nalézt cestu ke šťastnějšímu životu ve větší rovnováze mezi prací, rodinou a seberealizací. Mám dokončený výcvik ve schematerapii, jsem ve  třetím roce sebezkušenostního výcviku v psychodynamické psychoterapii, nejsem zatím certifikovaný psychoterapeut. Těžím ze znalostí medicíny a vlastních zkušeností, každému se věnuji naplno.

Stres

Vybudujte v sobě oázu klidu, ze které budete moci čerpat i v těch nejvypjatějších chvílích.

Osobní rozvoj

Ano, můžete být sebevědomější, odolnější, výkonnější, přirozenější a úspěšnější.

Produktivita a kariéra

Přestaňte být otroky svého úkolníčku, najděte práci, kde se budete cítit na svém místě.

Rodina a vztahy

Láska nepadá z nebe a cesta k dosažení rovnováhy v rodině a vztazích začíná ve vaší hlavě.

Co o mně říkají klienti

Výborný lékař, odborník a věřím, že i člověk. Pan doktor má empatický přístup, ptá se, naslouchá a snaží se najít nejvhodnější cestu k úspěšné léčbě, která bude příhodná i pro pacienta. Jeden z nejlepších doktorů, které jsem poznal.
MatějDeprese, úzkost
Doporučuji všem, kdo hledají cestu z nějakých životních nesnází nebo mají strach ze změn. Milý, lidský a profesionální přístup je v dnešní době pro nás všechny nejdůležitější a já osobně jsem ho u Roberta našla. Za mě tedy pozitivní hodnocení.
LucieDeprese
MUDr. Robert Řeřicha je mimořádně vzdělaný a empatický člověk, který dokáže pomoci najít problém a nasměrovat k jeho řešení. Velice mi pomohl a stále pomáhá nalézt nový elán do práce a života.
RadekVyhoření, deprese
Perfektní přístup a citlivé, empatické jednání pana doktora je nevšední. Umí poradit, navrhnout různá řešení a tím vás správně nasměrovat. Setkání s ním jsou velmi příjemná. Je to ten typ člověka, u kterého vám přijde, že se znáte již odjakživa a je tam opravdu jen pro vás. Takový byl můj pocit a byť se osobně neznáme, velmi si ho vážím za jeho přístup a znalosti.
PetraÚzkost, deprese
Pana MUDr. Řeřichu vřele doporučuji. Je nesmírně chápavý, empatický, s velkou snahou pomoci. Trpělivě naslouchá, rychle se zorientuje v problémech a účinně poradí. Mám velkou naději, že právě on mi s mými dlouhodobými chronickými obtížemi pomůže.
LenkaDeprese, úzkost
Skvělý psychoterapeut a hlavně člověk. Je empatický, milý a smaží se pomoci, jak nejlépe umí. Jeho zájem je opravdový, není hraný. Vřele doporučuji.
MichalaÚzkost
Pan doktor se detailně zajímal o příčiny a hledal opravdu poctivě společně se mnou možné faktory způsobující mé úzkosti a našli jsme určité body na kterých pracovat a věnovat se jim dále. Dal mi určitá vodítka a návody, kterých se chytit, vyzkoušet, pracovat s nimi, což je pro mě velice důležité a pomocné, že je to řešitelné a je to také dále o mě. Samozřejmě ho můžu kdykoliv dále kontaktovat s žádostí o pomoc.
TomášÚzkost
Chtěla bych velmi vyzdvihnout laskavý a lidský přístup pana doktora. Velmi mi pomohl a vyšel vstříc v souvislosti s jeho skvělým kurzy, které jsou nápomocné pro každého, kdo na sobě chce pracovat. Náplň kurzu je bohatá a skvěle vysvětlená. Pan doktor je opravdu člověk se srdcem na pravém místě a je vidět, že chce lidem pomáhat. Děkuji vám.
AndreaVyhoření, deprese
Doporučuji pana Roberta Řeřichu všem, kdo potřebují pomoci se vyznat v sám v sobě. Jeho přístup je vřelý, příjemný a dokáže s vámi pracovat, že ihned cítíte úlevu, ať už je vaše úzkost jakkoliv veliká. Hlavně cítíte, že je tu pro vás a dělá vše, aby pomohl od trápení, má o vás zájem a nedělá to jen, že je to jeho práce, opravdu pomáhá, nechápu, kde na to bere tu sílu, ale já za něj upřímně děkuji! Každý pochopí co se snažím popsat, kdo se rozhodne si nechat pomoci.
PavlínaÚzkost
Panu doktoru Robertu Řeřichovi tu chci především poděkovat – za pomoc, kterou mí poskytl. Obnášela vše to, co si přejete, když pomoc hledáte – rychlou reakci, přípravu a sběr informací, naslouchání, empatii, zhodnocení situace, konkrétní doporučení, následnou podporu, skutečný zájem a především lidskost. To vše zaštítěno odbornou znalostí a zkušenostmi. Když se na to nyní podívám zpětně, konzultace s panem doktorem byla mou nejlepší investicí za poslední roky. Velmi ráda ho proto doporučím i vám.
MarieÚzkost
Roberta Řeřichu bych s radostí doporučila všem svým přátelům a rodině. Kromě toho, že má přehled z různých oborů a vlastní bohaté zkušenosti, je velmi empatický a v žádném případě nesoudí. Vyhledala jsem ho v době, kdy jsem velmi těžko zvládala stres a pracovní zátěž. Už během prvních pár týdnů jsem si díky společným rozhovorům dokázala upravit pracovní vztahy i pravidla tak, aby se mi lépe dýchalo a byla jsem spokojenější. S nově nabytou sílou jsem se pak pustila i do dalších životních rozhodnutí. Jeho nadhled a podpora mi moc pomohly.
MichaelaVyhoření, deprese
Roberta jsem navštívil kvůli dlouhotrvající finanční krizi, pracovnímu vyhoření a dlouhodobému stresu z podnikání. Robert na mě hned zapůsobil velmi sympaticky rychle se zorientoval v mých problémech a navrhl účinná. Po čtvrt roce terapie cítím zásadní zlepšení v kvalitě mého života. Robert je inteligentní, milý a schopný odborník s velkým nadhledem. Na konzultantce s Robertem se vždy těším a odcházím pozitivně nalazen. Určitě ho doporučuji.
MiroslavStres, vyhoření
Mudr. Řeřichu velmi ráda a s čistým svědomím doporučuji všem, kdo potřebují skutečnou podporu a empatického průvodce z psychických i fyzických nesnází. Pan doktor umí nejen skvěle naslouchat, ale také prakticky a účinně poradit a velmi dobře inspirovat a motivovat k sebe-ozdravenému procesu. Věřím, že s průvodcem a pomocníkem, jakým je pan doktor Řeřicha je možné dostat se z jakéhokoli karambolu zase do života. 🙂
MartaStres, deprese
Za sebe mohu říci, že jsem s přístupem MUDr. Roberta Řeřichy nadmíru spokojena. Díky němu umím pracovat se svou komplikovanou osobností, motivuje mě k neustálé práci na sobě a je mi velkou podporou při nesnázích. MUDr. Řeřicha je profesionální terapeut, zároveň však velmi empatický a usměvavý. Na setkání se vždy těším a každá návštěva je pro mě velkým krokem ke zlepšení. Mohu jenom doporučit.
KláraÚzkost
Pana MUDr. Řeřichu velice doporučuji. Velmi oceňuji lidský a přesto profesionální přístup. Líbí se mi velká chuť pomáhat a absolutně individuální přístup. Také to, že se nejede jen podle nějakých tabulek, ale řeší se to, co je zrovna důležité. Věřím, že se také budete těšit na každé sezení, které vás posune, stejně jako já. Děkuji za spolupráci a pomoc.
MarikaDeprese, úzkost
Před více než dvěma měsíci jsem začal mít problémy, se kterými jsem si sám nedokázal pomoci. Deprese, úzkosti, které navíc nabrali na síle (opakující se pocity na omdlení, silné bolesti na hrudi podobné infarktu, bušení srdce, nespavost atd.) Nejhorší bylo, že jsem to nedokázal vůbec ovlivnit, přicházelo to najednou samo, úplně mne to paralyzovalo. Dokonce jsem skončil v nemocnici vždy s výsledky, že vše mám v pořádku. Vyhledal jsem pomoc u psychologů, ale vlastně nikdo neměl čas se mi osobně věnovat. Na pana doktora a jeho nahrávky jsem natrefil náhodou. Napsal jsem mu e-mail, kontaktoval mě, probrali jsme můj problém a poradil mi, kterým cvičením se mám věnovat. Dnes se cítím úplně jinak, mnohem lépe a zdravěji. Úzkosti skoro vymizely, když se náhodou objeví těžší situace mnohem lépe je dokážu zvládnout. Hodně mi pomáhají relaxační svalová a mindfulness cvičení, nahrávky jsou fakt výborně a citlivě zpracovány 🙂 Panu doktorovi moc děkuji za to, že dělá to co dělá a přeji mu i nadále hodně síly a energie do budoucna. Děkuji.
RichardDeprese, úzkost, panická ataka
S koučinkem Roberta Řeřichy jsem velmi spokojená. Umí vás velmi dobře nasměrovat na váš cíl a sdílí s vámi nadšení pro to, čeho chcete dosáhnout. Velmi oceňuji jeho profesionalitu a životní zkušenosti, které má. Je vzdělaný a má velký přehled, vyzná se v medicíně, psychologii, koučinku a věděckých oborech a zároveň je přátelský a empatický a umí se naladit na vaši notu a svůj koučink či psychologické poradenství přizpůsobí přímo vám, cítíte se s ním uvolněně a víte, že je s vámi na jedné lodi a vaše situace ho upřímně zajímá a dělá vše pro to, aby vám pomohl. Jeho koučink mi byl a stále je velkým přínosem, doporučuji všem!
SilvieÚzkost

Využívám funkční postupy

 Mým cílem je dostat vás co nejrychleji zpátky na světlo, do míst, kde se lépe dýchá

Mentoring

Sám jsem si prošel periodou deprese a těžkých úzkostí, dokážu pochopit, co prožíváte, a díky tomu lépe poradit. Během profesní kariéry jsem nasbíral mnoho zkušeností v oblastech zvyšování produktivity, time-managementu, veřejného projevu, přípravy prezentací aj.

Koučink

Pokud potřebujete přenastavit životní priority, udělat si jasno, konečně s něčím pohnout, vytyčit cestu k cíli, získat nadhled nad tíživým problémem, uvědomit si, co pro vás bude v budoucnu důležité, rád vám pomůžu pohnout balvanem, aniž byste si vykloubili obě ramena.

Lektoring

Pořádám interaktivní semináře zaměřené na témata, o kterých se příliš nemluví. Srdečně vás zvu k účasti na semináři o překonávání strachu a úzkosti, během kterého nahlédnete hluboko do svého nitra, až do míst, kde hnízdí základní formy strachu nám všem společné.

KBT a SFT

Aplikuji principy kognitivně behaviorální terapie a schematerapie. KBT se zaměřuje na čtyři základní složky lidské psychiky: myšlení, emoce, tělesné reakce a pozorovatelné chování, s cílem vysvobodit klienta z klubka dysfunkčních postojů. SFT klade větší důraz na nastavení pramenící v dětství.

Můj přístup

Poskytuji mentoring a koučink s využitím principů KBT a schematerapie.

Vystudoval jsem všeobecné lékařství při Univerzitě Karlově a věnoval se výzkumu rizika vzniku nádorových onemocnění vlivem radioaktivního záření. Medicínské vzděláni a působení ve vědeckém týmu mě přesvědčilo o nutnosti využívat kritické myšlení nejen v odborné praxi, ale také v běžném životě, profesním i osobním. To se promítá i do mé praxe. Opírám se o ověřené metody, které pramení z nejnovějších vědeckých poznatků v neurovědách a psychologii.

Po ukončení MBA studia jsem několik let působil v mezinárodních korporacích na marketingových pozicích, později pak v digitálních agenturách jako kreativní ředitel a account manager. Vyvíjel jsem aplikace pro studenty, vědecké pracovníky, učitele a další profesionály, kteří pracuji s odbornými texty. Během mé profesní kariéry jsem nasbíral zkušenosti v oblastech komunikace, efektivní práce v týmu, time-managementu, zvyšování produktivity, prezentace, veřejného projevu a kreativní tvorby. 

Neustále se vzdělávám v oborech psychologie a kognitivních věd. Zastávám názor, že tělo a mysl tvoří jednotu a jedno bez druhého nedává smysl. Naší vlastní cílevědomou aktivitou můžeme v dlouhodobé perspektivě změnit naše vnitřní nastavení. Koučink a mentoring s využitím principů KBT a schematerapie nevnímám pouze jako nástroje ke zvyšování výkonu či dosahování konkrétních cílů, ale především jako účinné metody budování mostu ke šťastnějšímu životu.

Odborné metody, na kterých stavím úspěšnou pomoc

 • Koučinkové techniky a nástroje
  Důraz na výkon a účinnou životní změnu.
 • Schematerapie
  Jde více do hloubky, zajímá se o nastavení vzniklá v dětství a adolescenci.
 • Kognitivně behaviorální terapie
  Jedna z klinicky nejúčinnějších moderních psychoterapeutických metod.

Vzdělání, odbornost a praxe

 • Vystudované všeobecné lékařství, 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy.
 • Zkoušky z psychiatrie, psychologie a etiky.
 • Dokončený výcvik schematerapie (integrativní psychoterapeutický směr).
 • Certifikát kouče akreditovaného Mezinárodní koučinkovou federací ICF.
 • Jsem ve třetím roce výcviku v psychodynamické psychoterapii při PVŠPS.
 • Navštěvuji třetí ročník Pražské psychoterapeutické fakulty (PPF).
 • Několik stovek hodin individuálních konzultací.
 • Pětihvězdičkové hodnocení od klientů na portálu znamylekar.cz.
 • Sleduji nejnovější zprávy a vědecké studie z oborů psychologie, psychoterapie a kognitivních věd.
 • Pořádám firemní školení a semináře.

Respektuji soukromí, volím individuální přístup, využívám výhradně prokazatelně ověřené metody.

Co je koučink, a jak vám pomůže

Koučink staví na cíleně vedených rozhovorech, během kterých si uvědomíte, jak naplno využít váš potenciál, pochopíte podstatu vnitřních i vnějších bariér, a objevíte nové možnosti, jak rychleji dosáhnout toho, co chcete. Je vhodné jej využít v situaci, kdy chcete něco opravdu dělat, změnit, uvědomit si či vyřešit.

Naprostá většina překážek je v našich hlavách. Velkou část vnitřních bloků a brzd jsme převzali od rodičů či jiných přirozených autorit, jsme pod neustálým tlakem sociálních médií, a mnoho škodlivých předsudků v sobě upevňujeme i my sami, protože se nedokážeme vymanit z již vyšlapaných cest našeho myšlení.

Sám jsem si prošel několika životními krizemi, ale naučil jsem se překážky překonávat a při koučování využívám osvědčené recepty z praxe na osobním rozvoji  - mém vlastním i mých klientů. 

Profesionálně vedený koučink vám pomůže najít svou vlastní cestu ke šťastnějšímu životu, dlážděnou správnými rozhodnutími.

 • Uvědomíte si, co přesně chcete jinak a proč.
 • Plně využijete svůj potenciál.
 • Objevíte možnosti, jak dosáhnout toho, co chcete.
 • Vykročíte a vytrváte na zvolené cestě.
 • Odstraníte bariéry a brzdy.
 • Zlepšíte požadovaný výkon.
 • Nastavíte si zrcadlo a lépe porozumíte sami sobě.
 • Zlepšíte své myšlení a kvalitu života.
 • Určíte si priority. Stanovíte si cíle a dosáhnete jich.
 • Usnadníte změnu.
 • Zvolíte to nejlepší řešení své situace.
 • Zavedete správné návyky. 
 • Prohloubíte svou schopnost se učit.
 • Najdete své místo na Zemi.
 • Překonáte psychickou krizi.
 • Obnovíte balanc mezi osobním životem a prací.
 • Upevníte váš partnerský vztah.
 • Posílíte svou zodpovědnost a důvěru v sebe.

Pokud potřebujete přenastavit životní priority, udělat si v nějaké složitější situaci jasno, pohnout s něčím, s čím se vám už delší dobu pohnout nedaří, ujasnit si kroky směrem k cíli, získat nadhled nad tíživým problémem, nebo si uvědomit, co pro vás bude v dalších dnech, týdnech či měsících důležité, rád vám pomůžu pohnout balvanem, aniž byste si vykloubili obě ramena.

 

Mentoring

Mentoring je profesionální vztah dvou osob, kdy mentor předává své zkušenosti a znalosti menteemu (mentorovanému). Mentor tak působí jako průvodce v určité oblasti či tématu a pomáhá menteemu nalézt správný směr či řešení. V roli mentora respektuji názory klientů, aktivně naslouchám, snažím se pochopit vnitřní i vnější motivaci každého z vás. Stoprocentně střežím klientovo soukromí.

Co je KBT a SFT, a jak vám pomohou

Využívám principů kognitivně behaviorální terapie během mentoringových nebo koučinkových sezení, když se metody KBT nabízejí jako synergické doplnění. 

Kognitivně behaviorální terapie (KBT) je účinný a rychle se rozvíjející psychoterapeutický směr disponující specifickými postupy pro terapeutickou práci s lidmi, které trápí různorodé psychické, emoční a psychosomatické problémy. Vznikla integrací kognitivní terapie a behaviorální terapie v sedmdesátých letech 20. století.

"Kognitivní" znamená zaměření na procesy myšlení a poznávání. Tyto procesy se dějí prostřednictvím myšlenek, představ a dalších automatických hodnotících procesů, které vycházejí z hlubších postojů.  Pojem "behaviorální" souvisí s pozorovatelným chováním.

KBT se zaměřuje především na čtyři složky lidské psychiky:

 • myšlení
 • emoce
 • tělesné reakce
 • pozorovatelné chování

Tyto složky jsou navzájem provázány, změna v jedné složce má vliv na zbylé tři. Na naši psychiku mají vliv nejen naše niterní přesvědčení a zažité postoje, ale i konkrétní situace, ve které se právě nacházíme, a důsledky vyplývající z našeho chování mohou ovlivňovat spouštěcí situaci nebo událost.

Moderní KBT se zaměřuje na analýzu hluboce zakořeněných vzorců uvažování a chování. Integruje různé terapeutické postupy, více zdůrazňuje práci s emocemi, traumatickými vzpomínkami z dětství, imaginací a sny, hlubokými postoji vzniklými při raných zážitcích. Zajímá se také o životní hodnoty, životní smysl, budoucnost a svobodu.

Pracuje s fantazií, zapojuje do terapie techniky meditace a mindfulness (všímavost vůči přítomným počitkům), přikládá velký význam přijetí negativních zážitků, které nelze změnit. 

V dnešní době klade KBT daleko větší důraz na vnitřní motivaci, která je nositelem změny.

Principy KBT se využívají např. v následujících případech:

 • úzkosti, deprese
 • syndrom vyhoření
 • závislosti
 • poruchy spánku
 • negativní myšlenky
 • dysfunkční postoje a niterní přesvědčení

Zdroj: Roman Pešek, Ján Praško, Petr Štípek, Kognitivně behaviorální terapie v praxi

 

Schematerapie (SFT - Schema Focused Therapy)

Doplňuje kognitivně behaviorální terapii o hlubší náhled na nastavení pramenící především v dětství a adolescence. Ty jsou často hlavní příčinou toho, proč se někdy i celá desetiletí nedokážeme pohnout z místa.

Vyberte si balíček kurzů, který řeší váš problém jako celek:

Balíčky kurzů jsou vytvořené pro řešení příznaků, které se často vyskytují společně. Vyberte si ten, který nejlépe odpovídá tomu, jak se cítíte, co prožíváte, co vás trápí. Získáte tak kompletní řešení, které vám umožní bez otálení začít s účinnou terapií vlastními silami.

Kurzy v balíčcích jsou navíc cenově výhodnější, ušetříte dalších 30 %.

Níže uvedený kurz je samostatným kurzem zaměřeným především na řešení úzkostí, hlavně v akutním stavu.

Jak pomáhají mé kurzy

Moc rád jsem pomohl. Děkuji za podporu! Robert Řeřicha

S prací pana doktora Řeřichy jsem se seznámila na internetu. Dostala jsem se do složité životní situace a prostřednictvím kurzů "Štěstí naproti" se dostávám z bludného kruhu špatných myšlenek. Plně se řídím jeho radami a názory, které mi dodávají sílu k znovunabytí životní rovnováhy. Jeho slova pro mne byla jako pohlazením po duši a jsem mu neskonale vděčná. Jeho práce je velmi, velmi záslužná, neboť nejen mně, ale věřím, že i ostatním lidem s pocity strachu, zármutku a bezvýchodnosti dodává optimismus a víru na život bez úzkostí a špatných obav. Pane doktore mnohokrát děkuji
DrahomíraÚzkost a deprese
Osobně vyzkoušeno, online kurz "Štěstí naproti" od MUDr. Roberta Řeřichy opravdu funguje. V kurzu je vysvětleno, jak fungují úzkosti, panická ataka, deprese, jak se z těchto hrůz vyhrabat a hlavně jsou zde relaxace. Stres z posledních let mě dostal na kolena, do úzkostí. Byl to jen výkon, který společnost zajímal, ale jak se cítím už ne. Opravdu jsem rád, že jsem měl a mám možnost se vracet k relaxacím a informacím, které mi nikdy můj doktor neřekl. Mám radost, že se z mého stavu dostávám a kurz je mým průvodcem. Je dobře, že někdo něco takového udělal a nejedná se jen o zaručený recept, kterých se hemží celý internet. Ještě jednou moc děkuji.
MichalStres a úzkost
Moc děkuji MUDr. Řeřichovi za velmi účinnou pomoc "obratem". Potřebovala jsem okamžitou pomoc a termíny lékařů s podobným zaměřením jsou velmi těžce dostupné. Proto jako geniální, vidím v tomto případě jeho online pomoc v podobě kurzů a online seminářů, které jsou Vám k dispozici okamžitě. Určitě zvažuji i osobní návštěvu, ale zatím mi vyhovuje forma videí, neboť se k návodům i krátkým příspěvkům mohu vracet klidně i v době, kdy většina lékařů dostupná není. Za zmínku určitě stojí profesionální a osobní přístup, jenž je veden formou emailové komunikace, kterou jsem ani neočekávala. Dvěma slovy děkuji a doporučuji.
ErikaÚzkost
Mám všechny Vaše kurzy, informace jsou velmi obsáhlé a pro mne velkým přínosem. Některé kurzy poslouchám již po několikáté a dozvídám se, jak co funguje, moc hezky vše vysvětlujete. Každý den ráno a večer provádím Jacobsonovu progresivní svalovou relaxaci - s 1 napínáním a mimo to Autogenni Trenink. Je to dost těžké, cvičím 3 týdny a už se to zlepšuje, daří se mi cítit tíhu a teplo, nejlépe to vnímám v břiše, což je velká úleva, protože kvůli nynější agorafobii mám často sevřený žaludek. Chlad na čele zatím moc nejde. Mindfulness meditace provádím také třetím týdnem. Zpočátku jsem u toho usínala a myšlenky si létaly, kde chtěly, poslední dny začínám pociťovat uvolnění. Moc Vám děkuji za přínosné kurzy dodávají mi odvahu a relaxace přinášení postupně uvolnění.
JitkaÚzkost
Moc děkuji za možnost stažení Vaší knihy "Co nám brání?". Navíc zdarma. Našla jsem v ní přehledně a srozumitelně popsané to, co se mi děje a tak trochu to pochopit. Hlavně jsem dostala naději, že se s těmito stavy dá něco dělat. Knihu jsem přečetla a rozhodla se i pro kurz proti úzkostem a začala cvičit. Relaxační cvičení jsem už zkoušela dříve, ale u Vás se mi líbí ty pracovní listy a vedení krok za krokem, týden po týdnu a srozumitelné vysvětlení či příjemný hlas. Taky oceňuji, že tolik Vaší práce je cenově dostupné. Děkuji tedy moc za to, že jste se rozhodl to takto pro nás ostatní zpracovat a tím pomáháte spoustě lidí. Chci být ve cvičení důsledná (sportovala jsem celý život). Vždy, když mi není dobře, musím něco dělat, abych zaměstnala mozek jinak. Ještě jednou děkuji.
HanaÚzkost
Váš projekt Štěstí naproti jsem nalezla čirou náhodou a vzhledem k faktu, že jsem si po dlouhých letech přiznala své problémy zakoupila jsem si jeho obsah. Našla jsem mnoho odpovědí na své otázky, obsah předčil mé očekávání, již jsem zavedla do praxe mnoho věcí, které mi velmi pomáhají a to jsem si po pravdě neudělala na sebe dostatek času, abych mohla nastudovat veškerý obsah webu. Mluvíte Česky a člověk má pocit, že mít „při ruce“ Vás a Vaši podporu by vyřešilo mnoho starostí. Pokud chci ale dál pomáhat svým nejbližším, musím začít myslet sama na sebe, musím sebrat sílu a jednou pro vždy vyřešit mé „bubáky“. Děkuji za to co děláte, děkuji za to, jakým způsobem.
KateřinaÚzkost a agorafobie
Vaše stránky mne natolik zaujaly, že jsem si zakoupila videonahrávky a musím uznat, že jsem byla velice mile překvapena, jak srozumitelně vše vysvětlujete a dáváte návod, jak zvládat životní situace. Jsem již delší dobu v důchodu, pracovala jsem dlouhá léta ve školství jako tělocvikář a jazykář a nenapadlo mne, že se mohu dostat do tak špatného psychického stavu jako nyní. Sama si hledám další možnosti terapií, a tak jsem se dostala na Vaše stránky, které se mi zdají jako nejlepší ze všech, se kterými jsem se dosud setkala. Vyzkoušela jsem i všechny 3 relaxace, autogenní trénink je mi známý, zkoušela jsem ho s dětmi v hodinách tělesné výchovy. Zaujaly mne i další 2 relaxace, Jacobsonova i Mindfulness meditace.
TáňaÚzkost
E-kniha "Co nám brání" je napsána srozumitelně a "lidsky", čiší z ní optimismus, že "zlé časy" nemusí být navždy. Sám používám 2 kurzy z Vaší nabídky a jsem spokojen. Nyní jsem se léčil 14 dní doma s boreliózou a měl jsem možnost se více věnovat praxi relaxace "Jacobsonově progresivní" a "Autogennímu tréninku". Stalo se mi, že při braní antibiotik a léčení boreliózy, jsem při krátké procházce zažil několikrát nevolnost, která téměř vyústila v panickou ataku - "zvýšení tlaku a tunelové vidění". Nyní je již situace lepší - je to také tím, že jsem si v problémové situaci pouštěl Váš kurz SOS při panické atace a snažil jsem se relaxovat a vše se pak zlepšilo. Věřím, že pravidelná relaxace mě naučí nahlížet na problémy s odstupem a nebudu se utápět v negativních scénářích, jak se mi často "daří" v práci. Děkuji za to co děláte a za Vaši inspiraci.
JiříÚzkost, panická ataka
Přeji pěkný den, velice děkuji za vaší práci. Před dvěma měsíci jsem prodělal něco, co bych identifikoval jako panickou ataku, jen s celkem silnější následnou reakcí. Protože se mi něco podobného stalo již před 10ti lety, vyhledal jsem pomoc lékaře a byly mi předepsány léky. Následně jsem našel Vaše stránky a hned první video mi velmi pomohlo se uklidnit. Dále jsem si začal vést spánkový deník a vidím, že i má délka spánku se prodlužuje. Před měsícem jsem začínal na 3-4 hodinách, dnes mohu spát až 5-6 hodin. Sice přerušovaně, ale jsem rád i za tento progres. Již čtvrtý týden cvičím svalovou terapii (aktuálně bez napínání svalů). Je to skvělé. V rámci SOS karty se uklidňuji, že se intervaly mezi epizodami se prodlužují a vypadá to, že už i mysl zůstává volnější od chmurných myšlenek.
MichalPanická ataka, úzkost
Chtěla bych Vám poděkovat za Vaší práci. Po Vašich radách v zakoupených videolekcích, jsem začala panické ataky zvládat 🙂 V Adicare, kam docházím na terapie, jsem zažádala o změnu terapeuta s tím, že bych ráda postupovala podle vás. Podařilo se a moje nová terapeutka má zkušenosti přesně s metodami, které radíte Vy 🙂 Vidím ve Vaší práci opravdu smysl. Ještě jednou moc děkuji a přeji krásný den
LuciePanická ataka
V e-knize "Co nám brání" jsem našla plno odpovědí na moje případné otázky a návody, jak se vyrovnávat s duševní nepohodou. Pomohl mi již kurz a sama si uvědomuji, že jsem mnohem klidnější a dostávám se do duševní pohody. Přehodnotila jsem některé zaběhnuté situace, vypustila nepodstatné, cvičím jogu, chodíme na vycházky a snažím se hodně diskutovat s manželem. Nechci to zakřiknout, ale cítím se dobře. Pane doktore, děláte velmi záslužnou práci a za to Vám tisíceré díky.
DanaÚzkost
Pan doktor ochotně reaguje na e-maily, jeho stránky Štěstí naproti považuji za nejlepší stránky ohledně úzkosti a deprese. Je zde možno zakoupit za velmi rozumné ceny e-knihy, relaxace a postupy jak se zbavit panické ataky, úzkosti.... Vše je vysvětleno a lze dle nich pracovat na svém problému. Moc doporučuji!!!!!! Více takových doktorů - to by bylo úžasné!
VeronikaPanická ataka, úzkost, deprese
Vážený pane doktore Řeřicho,chtěla jsem Vám z celého srdce moc poděkovat za ucelený projekt,který jsem si u Vás koupila. Již jsem vystřídala mnoho psychiatrů ohledně mè úzkostné poruchy.Tím, že jsem sama zdravotní sestra, která pracuje v terénu u matek po porodu, tak se často i já dostávám do role "psychologa", Proto jsem často padala do syndromu vyhoření. Váš komplexně řešený projekt je naprosto dokonalý, moc jste mi pomohl k tomu, abych neodmítala farmaka, která jsem považovala za chemii, kterou přeci nepotřebuji.
ŠárkaÚzkostná porucha
Ste úžasný pane Řeřicho, úžasné podnety, mockrát ďakujem. Už len pri čítaní Vašich podnetov, sa vo mne prebudil pokoj. Som Vám veľmi vďačná za Vašu odpoveď. Už pár mesiacov "bojujem" so syndrómom vyhorenia, hľadala som v knihách, u psychiatrov námety ako z toho vonku. Okrem toho, že neustále trpím úzkosťami, trpím bolesťami svalov a nízkou mobilitou a len krátky nácvik Jacobsovej relaxácie mi ukázal, že toto je cesta k uvolňovaniu. Ešte som Váš email ani nedočítala, musela som Vám poďakovať. ĎAKUJEM!
VeronikaVyhoření, úzkost, psychosomatika
Mnohokrát děkuji za Váš kurz, zatím jsem sledovala jen 4 videa, ale už teď si troufám říci, že jsou pro mě obrovským přínosem. Před týdnem jsem totálně "vypnula" na teambuildingu - na který jsem se opravdu těšila a mé nervy mě bohužel zradily a já se tak místo s báječnými kolegy ocitla v RZ na cestě na liberecký urgentní příjem. Bohužel, vypínám samovolně a celkově, takže se složím k zemi ( jako dámy ve starých filmech :-D). Věřím, že mi vaše videa pomohou a stav totálního vypnutí překonám. Moc děkuji a přeji hodně sledujících. Já Vás doporučuji, kudy chodím 🙂
EvaPanická ataka
Před třemi týdny jsem se dostala do situace, kdy jsem se cítila naprosto bezradná, nešťastná, zklamaná a připadala jsem si ponížená. Něco se ve mně zlomilo a pochopila jsem, že se musím začít starat také o sebe, protože nikdo jiný to zřejmě neudělá. Objevila jsem Vaše kurzy a opakovaně pečlivě naslouchala Vašim slovům, která pro mne byla jako pohlazením po duši. Udělala jsem si svoji SOS kartu, v duchu si opakuji Vaše názory a rady. Nevím, co byste mohl ještě více doplnit, pro mne je Váš kurz naprosto dostačující a Vaše rady k nezaplacení. Jsem Vám velmi vděčná a zároveň přesvědčená o tom, že díky Vám se z kruhu svých negativních myšlenek dostanu a zbytek svého života dožiju v klidu a pokoji.
DrahomíraÚzkost, deprese, bezmoc
Mně snad už stačilo i Vaše vysvětlení při telefonickém hovoru, kdy jsem žádala o radu při výběru kurzu. Okamžitě po odložení telefonu se mi udělalo tak milo 🙂 Kurz je skvělý. V úvodní části, kterou bych nazvala "Slovo odborníka" velmi dobře nastiňujete problém, jeho vznik, jeho nesprávné posilování a jeho žádané oslabování. Tento úvod je dobré si i během dalších relaxačních cvičení přehrát a připomenout. Je skvělé, že relaxační cvičení jsou odstupňována a velmi dobře provází uvolnění až do závěrečné tzv koncentrované formy. Není to návod zvládnutelný za jedno odpoledne, ale právě proto to funguje. Je to úžasné!
MarieÚzkost
Stáhnul jsem a přečetl si Vaši knihu, poslechnul si i video a audio nahrávky - celé téma máte velice dobře a srozumitelně zpracované a pro člověka v tíživé situaci to může být cesta, jak se zorientovat a popasovat se s problémem, který má. V dnešní době, kdy je kdekdo "specialista" na jakýkoliv obor a internet unese cokoliv, je potřeba značné obezřetnosti při rozhodování, komu se svěřit do rukou, zvlášť, když se jedná o tak citlivé téma, jakým je lidská psychika. Informace z Vašich stránek, dobře vysvětlené postupy a popsané techniky svědčí o tom, že jste profesionál, který ví, o čem mluví. Na Vaše stránky a k Vašim nahrávkám se budu rád vracet.
DanielÚzkost a deprese
Stáhla jsem si materiály, protože právě procházím úzkostmi, velmi nepříjemnými stavy. Vaše videa s radami jsem ještě celá neprošla, ale zatím jsem velmi spokojená. Video s vysvětlením co provází tento stav je super, to, že obtíže neznamenají, že se člověk zblázní, ale jsou prostě reakcí těla, mi v dané chvíli dost pomohlo. I když to vím, je dobré to slyšet. Uvolnění Jacobsonovou metodou dělám podle Vašeho vedení každý večer před usnutím (máte příjemný hlas) Teď začínám s Pracovními listy. Takže děkuji a doufám, že už bude líp a že mi materiály od Vás k tomu dopomohou.
HankaÚzkost, psychosomatika
Není snadné vyjádřit jak moc mi práce a projekt pana doktora pomohla. Vrátil mi život a za to nelze říci než děkuji. Lidský přístup, pochopení, cítíte, že tady Vám skutečně pomoci chtějí. Po 20 letech léčby mi lékařka ani nevysvětlila v čem tkví můj problém. Prala jsem se z neznámem a nerozuměla sama sobě. Zde mi podali pomocnou ruku a já za to moc děkuji. Vlastní zkušenosti dávají sílu pochopit druhé. Dostane se vám skutečné pomoci. Základ je chtít také sám. Pokud jste rozhodnuti požádat o odbornou pomoc, jste na tom správném místě. Vyhledejte stránku Štěstí naproti. Přeji panu MUDr. Řeřichovi mnoho síly, zdraví aby mohl pomáhat dalším.
PavlínaÚzkost, deprese
Zaujaly mě tyto stránky pro podrobné, přehledné a ucelené informace na jednom místě. Videolekce jsou moc hezky zpracované. Rozhodla jsem se i pana doktora kontaktovat. Odpověděl mi velmi rychle a domluvili jsme se na terapii. Od začátku vždy na čem jsme se domluvili platilo. Přístup je vstřícný, organizovaný, strukturovaný. Má neskutečný dar naslouchaní a nekonečné empatie. Vím, že se mohu na pana doktora kdykoli obrátit, i mimo konzultace, pokud bych se necítila dobře. Propracováváme postupně blokády, které jsem si během života krásně osvojila :). Dnes se cítím velmi dobře. A cítím, že začínám mít více a více energie, chuti a radosti v běžném denním životě :). A za to mu velice děkuji. Vřele doporučuji!
PavlaPanická ataka, úzkost, fobie
Informace v kurzech je sice možné najít i různě po internetu a v knihách, ale pan Řeřicha je podává v ucelené podobě a dokáže opravdu motivovat, vyzařuje z něj taková inspirující, motivující energie. To bylo přesně to, co jsem po letech terapií, které mi příliš s úzkostmi a panickými atakami nepomáhaly, potřeboval.
MartinÚzkost, panická ataka
Děkuji za prospěšné kurzy, které mi dodávají odvahu, jsou pro mě velkým přínosem a relaxační cvičení přináší postupně úlevu a relaxaci. Mám všechny kurzy, informace jsou velmi obsáhlé, velmi dobře vysvětlené, co se vlastně v těle děje. Pan doktore, vše velmi pěkně vysvětlujete, je to člověk na správném místě.
ErikaÚzkost
DĚKUJI Robertu Řeřichovi. Díky jeho kurzům jak zabojovat s úzkostí, výborným relaxacím a empatickému přístupu při telefonickém rozhovoru jsem se do boje pustila naplněna optimismem. Ze srdce doporučuji všem, kteří se setkají s úzkostí a panickými atakami.
LucieDeprese, úzkost, panická ataka
Dekuji za kurz jak se zbavit uzkosti. Nejsem jeste u konce se vsemi kroky, ale moc hezky a srozumitelne popisujete, co je treba. Je to uklidnujici vedet, co vsechno uzkost a panicke ataky vlastne nezpusobi a jak je zmirnit. Zatim mam uspech ve snizeni poctu atak a jejich sila se tez snizila. Bohuzel nemam stale energii a naladu delat uplne vse. Snazim se, ale jde to pomalu. Jeste jednou dekuji za Vas kurz. Drzte mi pesti.
TamaraPanická ataka, úzkost
Chci vám chci sklidit poklonu za vaše perfektní stránky, které mi začínají odkrývat tajemství neznámého. Nicméně předpokládám, že chci asi více, než jsem schopen pojmout. Že to chce čas.Chtěl bych vám ještě jednou poděkovat za velmi profesionální obsah, protože faktů (teď nemluvím o diskusích na pochybných webech) je skutečně málo.
FilipÚzkost
Myslím si, že vaše kurzy i obsah mohou velmi pomoci lidem. Věřím, že nejvíce i v prevenci horších psychických stavů nebo jim mohou pomoci se zorientovat, kdy už dojít k odborníkovi. Děkuji moc, mám psychotickou diagnózu, ale to neznamená, že bych úzkosti a deprese neznala. Právě naopak. Toto mi dává určitou naději, že existuje cesta..
KarlaÚzkost, deprese
1. stupeň jsem cvičila 3 týdny. 3 týden jsem se začala již na cvičení těšit a většinou, když začíná cvičení obličeje, pociťuji, příjemnou úlevu a relaxaci v končetinách. Samozřejmě šíji cítím stále napnutou, tam ale "sedí" zřejmě nejvíc napětí ze stresu a úzkosti, zřejmě také od toho, jak pořád stahuji hlavu mezi ramena, která jsou povolená. No tom již pracuji, když se přistihnu, řeknu si - kde máš ramena, no pusť je prosím dolů. Dnes začínám 2. stupeň. Věřím, že časem půjde všechno lépe a lépe. Přeji krásný den!
EliškaStres, úzkost
Ani nevím, jak Vám poděkovat. Co ale vím, je, že bych byla šťastná, pokud bych s Vámi mohla na léčbě mých panik pracovat dál. Přesně Vás jsem hledala, když mi bylo těch 19, nějaký systém, který by mi pomohl se v nich zorientovat a dostat se. Mám před sebou nějaký kus života, ten kratší konec...., který chci prožít alespoň v relativní pohodě a hlavně smysluplně, a pokud možno radostně. Místy mi už na boj s paniku slábnou síly, jsem přesvědčena, že s Vaší pomocí by se mi podařilo najít cestu. Rozhodně za vše doposud moc děkuji!
MájaPanická ataka, agorafobie, deprese
Děkuji za slova podpory. Ten nejhorší stav, kdy jsem přežívala dny, u mě přetrvával 4 dny. Pak se to postupně lepšilo. Po týdnu jsem se cítila už ustálená. Samozřejmě si myslím, že ten stav není radno podcenit. Je to tak? Pracuju s tělem a v práci jsem si domluvila volnější režim. 3 dny v týdnu HomeOffice. Doufám, že se mi to nebude opakovat. Každopádně Vám chci poděkovat, protože díky Vašim videím (na které jsem narazila hned na začátku) jsem to ustála.
MarkétaPanická ataka, úzkost
Moc děkuji za Vaše lekce a videa, díky nim jsem se naučila zvládat stavy úzkosti, se kterými se potýkám už několik let.
IvanaÚzkost
Děkuji moc za rychlou odpověď, zatím jsem z kurzu nadšena 🙂
LeonaÚzkost
Vaší eknihu jsem si přečetl a díval jsem se i na Vaše videa. Udělalo se mi líp 🙂
PavelDeprese, úzkost
Dobrý den, ještě jednou moc děkuji za kurzy, které mám od Vás k dispozici. Postupně se na všechny dívám a mám možnost se z nich tolik dozvědět, děkuji za to! Vše si poctivě píšu, svou SOS kartu už tvořím 🙂 a další doporučení, které ve videích jsou mi pomáhají, děkuji Vám! Doporučím Vaše videa určitě dále. Hezký den přeji.
KamilaPanická ataka, úzkost
Zdravím, pane doktore.Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale také vím, že se s tím po shlédnutí Vašich videí dá něco dělat. Což mě velmi uklidnilo.Myslím, že by ta videa měli vidět i rodinní příslušníci....mně to pomohlo. Nahrávky na relaxaci využiji i já a moc se na to těším.... 🙂 Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů ve Vaši práci.
MartinaPanická ataka
Dobrý den, pane doktore Řeřicho.. Chtěla bych poděkovat za obsah kurzu Štěstí naproti.. Zatím ho používám pár dní, ale myslím, že už trochu pomáhá.. Zkusila jsem Jacobsonovu svalovou relaxaci a ta mi pomáhá ráno zklidnit třes a velké obavy z nového dne. Jsem opravdu na samém začátku, ale díky za tento kurz.. Zase se ozvu, jak bude pokračovat moje cesta..
PetraÚzkost, psychosomatika
Moc děkuji za vaše videa, myslím, že mi pomohla si spoustu věcí racionalizovat…Momentálně se cítím mnohem lépe a silnější a je to i díky vašim videím a "trikům".
LuciaÚzkost, vyhoření
Máte tu spoustu zajímavých věcí pro praktické použití, díky za to. Usínám nyní při nahrávce "člunu na jezeře", včera dobře zafungovalo.. Děkuji pane doktore za zájem, máte moje velké sympatie.. chtěla jsem řešit CBT-I s psychologem, objednací lhůta 1 rok, a vím, že priorita je léčení dětí a práceschopných.. Přeji hezký den a dík za vše co jste poslal..
AlenaNespavost, negativní myšlenky
Vážený, "skvělý" pane doktore, dobrý den. Ještě Vám chci velmi, velmi poděkovat za Váš web "Štěstí naproti". Již mám zaplacené asi 3 kurzy, staženou e-knihu,... - jsem moc ráda, že jste dané "vytvořil" a my "trpící" lidé můžeme Vaše zkušenosti, rady a typy využívat.
ZdeňkaÚzkost, deprese
Už více jak rok se potýkám s depresemi a úzkostmi, během loňského léta to došlo dokonce tak daleko, že jsem byl hospitalizován na psychiatrické klinice a začal jsem brát antidepresiva. Z tohoto pohledu mě Vaše kniha přišla jako naprosto geniální příručka pro někoho, kdo do toho právě spadl a neví kudy kam. Nevím, jestli by mi techniky z Vašeho online kurzu pomohly, resp. jsem si jistý, že bych si tam určitě našel to co by mi sedlo, ale jinak vše co v té knize píšete je jasně a srozumitelně napsané a já bych se podepsal pod každou Vaši větu. Ale hlavně, ta kniha dává naději. Naději na to, že pokud s tím něco chci udělat, je veliká šance, že se to povede, je prostě jen třeba vytrvat. A že to není jednoduché víme stejně dobře já jako Vy. Děkuji za to, že pomáháte.
VojtěchDeprese, úzkost
Dostala jsem se do velmi nepříjemné zdravotní situace a hledala pomoc. Měla jsem to štěstí, že jsem narazila na stránky "Štěstí naproti". Ihned po přečtení ukázky jsem cítila, že to je ono. Zakoupila jsem balíčky 1.pomoc při úzkosti a Účinná relaxace, Od té doby pracuji dle návodů pana doktora a jsem velmi spokojená. Bojuji s úzkostnými ataky, hledám si znovu cestu, která se mi nějak vytratila. Pan doktor v krátkých video-lekcích velice jasně vysvětluje to, čím procházím, stává se mi oporou ve chvílích, kdy mám pocit, že už nevím kudy kam. Audia na uvolnění využívám každý den, navíc jsem se naučila, jak kdykoliv použít různé techniky a pomoci si sama. Pan doktor mě velice překvapil, když mi sám od sebe zaslal mail s další radou. A navíc na můj další mail osobně a rychle reagoval. Velice velice si toho cením a strašně moc děkuji. Kdo úzkostný stav zažil, ví, co takováto podpora znamená. Pane doktore moc Vám děkuji a jsem ráda, že jsem na Vás aspoň takto poznala.
HanaPanická ataka, úzkost
Před více než dvěma měsíci jsem začal mít problémy, se kterými jsem si sám nedokázal pomoci. Deprese, úzkosti, které navíc nabrali na síle (opakující se pocity na omdlení, silné bolesti na hrudi podobné infarktu, bušení srdce, nespavost atd.) Nejhorší bylo, že jsem to nedokázal vůbec ovlivnit, přicházelo to najednou samo, úplně mne to paralyzovalo. Dokonce jsem skončil v nemocnici vždy s výsledky, že vše mám v pořádku. Vyhledal jsem pomoc u psychologů, ale vlastně nikdo neměl čas se mi osobně věnovat. Na pana doktora a jeho nahrávky jsem natrefil náhodou. Napsal jsem mu e-mail, kontaktoval mě, probrali jsme můj problém a poradil mi, kterým cvičením se mám věnovat. Dnes se cítím úplně jinak, mnohem lépe a zdravěji. Úzkosti skoro vymizely, když se náhodou objeví těžší situace mnohem lépe je dokážu zvládnout. Hodně mi pomáhají relaxační svalová a mindfulness cvičení, nahrávky jsou fakt výborně a citlivě zpracovány 🙂 Panu doktorovi moc děkuji za to, že dělá to co dělá a přeji mu i nadále hodně síly a energie do budoucna. Děkuji.
RichardDeprese, úzkost, panická ataka
Zakoupil jsem si u vás kurzy Štěstí naproti a jsou super, co se týká mé úzkosti, tak dobře pomáhá Jacobsonova progr. sval. relaxace. Trénoval jsem asi 2 týdny podle Youtube, pak jsem se dal na váš trénink aplikované relaxace, který cvičím nyní 3 týdny (celkem tedy už 5 týdnů každodenní relaxace, na kterou se vždy těším). Výsledky jsou nad mé očekávání, líbí se mi, jak kladate důraz na vytrvalost a pravidelnost, což je vlastně důvod, proč mi to nefungovalo dřív. Kazdopadne jste frajer, ze jste vytvoril ten program - videa + nahravky relaxaci + pracovni listy. To rikam z pohledu cloveka, ktery uz roky dochazi na terapii, ale drive jsem chodil jen na obycejnou psychoterapii (ne KBT), ktera s uzkostmi moc nepomahala, a ted par mesicu chodim na KBT, ale k mlademu, nezkusenemu terapeutovi (KBT terapeutu je hrozne malo a cekaci doby nekonecne). Ty informace, ktere v kurzu podavate, je sice mozne najit i ruzne po internetu a v knihach, ale vy je podavate v ucelene podobe a dokazete opravdu motivovat, vyzaruje z vas takova inspirujici, motivujici energie.
MartinÚzkost, negativní myšlenky
Každý den děkuji za to, že jsem dostala kontakt na stránky ŠTĚSTÍ NAPROTI a ani na chvilku jsem nelitovala zakoupení kurzu o panické atace. Dal mi informace, na které jsem tolik let čekala. Vytvářím si vlastní pohodu v sobě, ve své hlavě a okamžitě pracuji na tom, aby se záchvat nerozvinul. Příroda, zvířátka, knihy, malování obrazů, láska, úsměv, pochopení, tolerance i k sobě samé, to vše naplňuje mé dny. A také vaše relaxační cvičení, které neustále rozšiřuji o vlastní poznání sebe sama a učím se jej s pomocí relaxační hudby stále rozvíjet. Jsem jednou z mnoha, které jste pomohl najít cestu a nebát se. Porozumět, pochopit, že nejsem blázen, ale jen člověk s velkou dávkou empatie, kterého zle zasáhli okamžiky života. Naučit se nebát se vlastního strachu, neoddávat se mu. Dnes se již nebojím říci, že jsem našla opět pevnou půdu pod nohama a pokud bych snad někdy znovu upadla, vím, že stojí za to vstát a bojovat. Děkuji pane doktore a přeji Vám mnoho štěstí v životě i práci. Zdraví a sílu. Děkuji za to, že jste se podělil s námi o své osobní pocity, prožitky, důležité informace a návod jak opět dostat svůj život pod kontrolu a žít šťastný život. Kdybych pro Vás mohla cokoliv udělat a bude to v mých silách, udělám to ráda.
PavlaPanická ataka, úzkost, deprese
Musím říct, že jsem byla naprosto okouzlená, když jsem zaslechla to, co jste říkal v prvním videu, které jsem od vás viděla. Nikdo z mého okolí (krom snoubence) by to nedokázal popsat lépe než vy. Jakmile jsme oba z vašich úst zaslechli ty tolik známé příznaky, bylo nám jasné, že víte, o čem mluvíte. Navíc jste zmiňoval i panické ataky, které přichází z ničeho nic – to se děje mně, často večer před spaním a jediné, co mi pomáhalo, bylo nechat se snoubencem ukolíbat a vyčerpáním usnout. Po dvou letech mě to přestalo bavit, navštívila jsem psychiatra a nechala si nasadit antidepresivum, které snáším docela dobře. Beru ho chviličku, takže jsem si chtěla pomoci i jinak, a tak jsem našla vaše videa, využila obrovské slevy, kdy jsem si řekla, že buď mi pomůžete nebo vyhodím 500Kč, které bych utratila třeba za nové triko. Tohle mi přišlo užitečnější a rozhodně nelituju, přemýšlím i o další koupi, a to té, kde bych měla s panickou atakou definitivně zatočit. Vím, že je to běh na dlouhou trať a nevyhraju jen tak, ale musím vám sdělit, že mi pomáháte dělat ty malé krůčky kupředu. A také poděkovat, že tohle děláte pro nás všechny, kdo mají problémy, které málokdo dokáže pochopit. Takže děkuji!
TerezaPsychosomatika, úzkost
Vážený pane Řeřicho. děkuji za úžasný způsob pomoci. Dokonale je zde vysvětleno jak vše souvisí se vším. Po 5 dnech stále se opakujících panických atak, které jsem absolutně nezvládala a začala jsem pomrkávat po Nuselském mostě, Vám děkuji za návrat nazpět. O co se jedná jste dostatečně vysvětlil ve videu. Mně jen zbývá najít si lékaře. který mne bude vést a medikovat. V rodině jsem zažila nezvládnutí panické ataky i jak to dopadlo. Ještě jednou VELKÝ dík. suma která jsou obětovala abych si zachovala zdravý rozum je skutečně velmi slušná a nikoho nezruinuje. Jdu tedy běžet porvat se s atakou.....a vlastně sama se sebou. Dík za záchranu.
KláraPanická ataka, deprese

Spojme se

Osobní setkání v Praze, telefonické konzultace nebo Skype.