Když máte pocit, že už jste zkusili všechno, ale nic nezabralo

Pokud jste už zkoušeli všechno možné, a přesto nemáte pocit, že by se váš psychický stav jakkoli zlepšil, je pochopitelné, že jste z toho frustrovaní a jen těžko sbíráte motivaci zkoušet dál. Nejde ale ani tolik o to vyzkoušet všechno, co se nabízí, podstatnější je se soustředit na pár nejzákladnějších postupů a držet se jich jako klíště. Ať už jde o prostý pohyb, řízené dýchání, meditaci nebo progresivní svalovou relaxaci, největší posun k lepšímu nenastane hned, ale až své tělo natrénujete. Ani nejmodernější antidepresiva nezabírají hned. Trvá několik týdnů, než začne tělo adekvátně reagovat. Podobně je to s většinou aktivit proti stresu, úzkosti, panické atace a depresi.

Vezměme si za příklad Jacobsonovu progresivní svalovou relaxaci. Dobře provedená relaxace může mít okamžitý účinek, svaly se uvolní a dojde ke zklidnění i na úrovni psychiky, ale v plné síle se účinek relaxace začne projevovat až po 1 – 2 měsících denního tréninku. Jedině tak dáte tělu dost času na to, aby se naučilo rozeznávat i drobné svalové napětí a zbavovalo se ho automaticky. S denním opakováním si lidský organismus najde své vlastní cestičky k tomu, aby efektivitu cvičení zvýšil. Vaši psychiku si můžete představit jako sval. Síla každého svalu se buduje často opakovanou zátěží. Když se začnete věnovat aerobnímu tréninku, budete si muset na viditelné zlepšení kondice také pár týdnů počkat.

Co ještě se mohlo podílet na tom, že z toho, co jste zatím zkoušeli, „nic nezabralo“? Kromě toho, že jste se doporučeným aktivitám možná nevěnovali dost pravidelně, mohlo hrát roli i to, že nešlo o prověřené aktivity, které mají prokazatelnou účinnost. Anebo jste danou aktivitu neprováděli tak, jak se provádět má. Je sice chvályhodné, že se někdo věnuje denně mindfulness meditaci, ale pokud si na ni místo plánovaných 20 nebo 30 minut vyhradí nakonec jen 30 sekund, anebo k ní nepřistupuje se správným nastavením mysli, potom nelze očekávat, že se dostaví kýžený efekt.

A nakonec, je tu pořád ještě možnost, že jste nevyzkoušeli úplně všechno. Nelámejte nad sebou hůl, nepřestávejte na sobě pracovat. Vydržte.

Vyberte si balíček kurzů, který řeší vaše potíže jako celek:

Balíčky kurzů jsou vytvořené pro řešení příznaků, které se často vyskytují společně. Vyberte si ten, který nejlépe odpovídá tomu, jak se cítíte, co prožíváte, co vás trápí. Získáte tak kompletní řešení, které vám umožní bez otálení začít s účinnou terapií vlastními silami. Kurzy v balíčcích jsou navíc cenově výhodnější, ušetříte dalších 30 %.

Zbořte své bariéry a bloky

Tím prvním nejdůležitějším krokem v boji proti úzkostem, panickým atakám i depresi je vaše rozhodnutí nenechat se porazit. V takovém rozhodnutí mohou bránit některá hluboce zakořeněná přesvědčení, neužitečné postoje, a různé těžko uchopitelné obavy a strachy. Přečtení knihy vám pomůže takové bariéry a bloky překonat.

Více informací o knize

Nikoho zbytečně neobtěžuji. Zásady zpracování osobních údajů

Začněte spát lépe už dnes

Dozvíte se, jak účelně využít kognitivně-behaviorální terapii ke správnému nastavení spánkového režimu, naučíte se odstranit negativní myšlenky a úzkost před usnutím, osvojíte si prověřené techniky urychlující usínání a navozující kvalitní spánek, a odnaučíte se zlozvyky, kterými jdete sami proti sobě. Budete vědět, co přesně dělat, abyste zase mohli rychle usínat a nepřerušovaně spát zdravým spánkem.

BONUS: Spolu s knihou získáte nahrávku meditace pro rychlé usínání a klidný spánek. Hlasem naváděná imaginace je vhodná pro každého, kdo trpí nespavostí způsobenou negativními myšlenkami, starostmi, stresem, úzkostí, depresí nebo obavami z panické ataky. 

Ihned po zaplacení Vám do e-mailu přijdou odkazy ke stažení e-knihy a nahrávky meditace.

Více informací o knize

Běžná cena e-knihy s meditací: 429 Kč

Vaše cena -40 %: 249 Kč

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů