Ale já na to nemám čas!

Když některému klientovi vysvětluji, že tím prvním zásadním krokem, který musí udělat, je najít si každý den chvíli pro práci na sobě, rozumějme pro začátek půl hodiny nebo hodinu, bývá tou nejčastější reakcí zděšení a rezolutní prohlášení: „Ale já na to nemám čas!“. Na první pohled to tak může opravdu vypadat. Máme své zodpovědnosti v práci i v rodině, je toho přeci tolik, co musíme zařídit! Spoléhají na nás naši šéfové a kolegové, obchodní i životní partneři, manželé a manželky, děti a přátelé. Co by si bez nás počali? A jak by to vypadalo, kdybychom neměli kalendář plný úkolů k odškrtání?

U žádného seriózního psychiatra, psychologa nebo terapeuta s takovým postesknutím nepochodíte. Jinými slovy vlastně říkáte „Mám důležitější věci na práci než své zdraví.“ Zamyslete se nad tím, o jaký jde nesmysl. Psychická kondice je stejně důležitá jako fyzická. Když nebudete psychicky fit, podepíše se to na všem, co děláte. A projeví se to i ve vztazích. Nejde tolik o absolutní množství času, který se svými blízkými trávíte, důležitější je, aby z vás při společných chvílích vyzařoval klid. Zvažte, jestli přeci jen není ve vašich silách využít nějaký čas právě k tomu, abyste mohli dosáhnout větší spokojenosti se sebou.

Programově se udržujeme v dlouhodobém stresu. Nikoli z nutnosti, nýbrž ze zvyku. Půl hodiny nebo hodinu v každodenním režimu si pro sebe dokáže ušetřit každý. Jde jen o otázku priorit. Typickým příkladem je situace, kdy se klient během našeho společného sezení dušuje, že nemá žádný volný čas pro sebe, ale přitom si dokázal ušetřit čas na sezení, které trvá jednu nebo dvě hodiny. Domluvili jsme se, slíbil účast, tak se podle toho zařídil. Co kdybyste nedejbože leželi po úrazu několik týdnů v nemocnici? Přineslo by to řadu komplikací, ale svět by se nezastavil. Museli byste přehodnotit priority, přičemž nejdůležitější by bylo dopřát tělu odpočinek, dát mu čas na regeneraci.

V případě, že se váš psychický stav zhoršil, potýkáte se s depresí, trpíte úzkostmi nebo panickými atakami, bude vždy tou největší prioritou odlehčení od stresu a zařazení pohybových a relaxačních aktivit do denního režimu. Jak to provést? Když si uvědomíte, že vaše zdraví je jednoznačně prioritou číslo 1, daleko před vším ostatním, pak nezbývá, než vzít do ruky kalendář a do dalšího dne vložit práci na sobě na konkrétní čas, stejně jako by šlo o důležitou schůzku. Než se váš stav zlepší, bude tou nejdůležitější schůzkou „schůzka se sebou“.

Je nám neustále podsouváno, že být NĚKÝM znamená pořád něco DĚLAT. Pracovat, řešit, tvořit, být produktivní, podávat výkon. Opravdu nás definuje hlavně výkon? Uběhl další den, všechno mám odškrtáno. Opravdu jsem během takového natlakovaného dne byl víc sám sebou než ve chvílích, kdy sleduji mraky na obloze a poslouchám šustění listí ve stromech?

Vyberte si balíček kurzů, který řeší vaše potíže jako celek:

Balíčky kurzů jsou vytvořené pro řešení příznaků, které se často vyskytují společně. Vyberte si ten, který nejlépe odpovídá tomu, jak se cítíte, co prožíváte, co vás trápí. Získáte tak kompletní řešení, které vám umožní bez otálení začít s účinnou terapií vlastními silami. Kurzy v balíčcích jsou navíc cenově výhodnější, ušetříte dalších 30 %.

Zbořte své bariéry a bloky

Tím prvním nejdůležitějším krokem v boji proti úzkostem, panickým atakám i depresi je vaše rozhodnutí nenechat se porazit. V takovém rozhodnutí mohou bránit některá hluboce zakořeněná přesvědčení, neužitečné postoje, a různé těžko uchopitelné obavy a strachy. Přečtení knihy vám pomůže takové bariéry a bloky překonat.

Více informací o knize

Nikoho zbytečně neobtěžuji. Zásady zpracování osobních údajů

Začněte spát lépe už dnes

Dozvíte se, jak účelně využít kognitivně-behaviorální terapii ke správnému nastavení spánkového režimu, naučíte se odstranit negativní myšlenky a úzkost před usnutím, osvojíte si prověřené techniky urychlující usínání a navozující kvalitní spánek, a odnaučíte se zlozvyky, kterými jdete sami proti sobě. Budete vědět, co přesně dělat, abyste zase mohli rychle usínat a nepřerušovaně spát zdravým spánkem.

BONUS: Spolu s knihou získáte nahrávku meditace pro rychlé usínání a klidný spánek. Hlasem naváděná imaginace je vhodná pro každého, kdo trpí nespavostí způsobenou negativními myšlenkami, starostmi, stresem, úzkostí, depresí nebo obavami z panické ataky. 

Ihned po zaplacení Vám do e-mailu přijdou odkazy ke stažení e-knihy a nahrávky meditace.

Více informací o knize

Běžná cena e-knihy s meditací: 429 Kč

Vaše cena -40 %: 249 Kč

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů